شرکت عمران اکباتان

ریخچه
شرکت نوسازی و عمران اکباتان به عنوان یکی از شرکت های تابعه شرکت ایجاد محیط (وابسته به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی) و در ادامه فعالیت شرکت نوسازی و عمران تهران؛ که از سال ۱۳۵۴ با هدف تولید انبـوه مسکن (و احداث پروژه منحصر به فرد ۱۵۵۰۰ واحدی شهرک اکباتان در غرب تهران) ایجاد شده بود؛ در سال ۱۳۷۱ با نام شرکت ایجاد محیط فرهنگی، هنری و ورزشی کشور تحت شماره ۸۹۴۲۲ ثبت و تاسیس گردیده و سپس در سال ۱۳۷۳ با تغییر وضعیت، با نام شرکت نوسازی و عمران اکباتان (سهامی خاص) به فعالیت در زمینه ساخت و ساز مسکن ادامه داد.
شرکت نوسازی و عمران اکباتان از عملکرد طولانی در زمینه ساخت و ساز و بهره گیری از سیستم ها و فناوری های مرتبط برخوردار بوده و ضمن بهره مندی از توانمندی های ناشی از انتقال منابع مادی، نیروی انسانی و دانش علمی و تجارب عملی حاصل از احداث شهرک اکباتان، در بسیاری از پروژه های عمرانی و ساختمانی دیگر به شکل های مختلف از قبیل سرمایه گذاری مستقیم، مشارکت، نظارت، پیمانکاری و … حضور فعال و مؤثر داشته است.

اهداف

برخی از اهداف شرکت عبارتند از:
۱- انجام کلیه فعالیت های مدیـریت، تحقیقـات، مشـاوره و پژوهش، مطالعات، طراحی، برنامه ریزی و اجرای مجتمع ها و ساختمان های مسکونـی و شهرک سازی.
۲۲- صـدور خدمات فنـی و مهندسـی و انجام کارهای پیمانکاری و مقاطعه کاری در بخش های مختلف احداث ساختمان، راهسازی، تأسیسات شهری، ابنیـه سنگین فلزی و بتنی، سدسازی، ساخت اسکله و بندر، احداث تونل و تجهیزات و تأسیسات نیروگاه ها و پست های فشار قوی و سایر تأسیسات مکانیکی و لوله کشی و لوله گذاری سبک و سنگین.
۳۳- تهیـه زمیـن و خرید و فروش املاک و مستغلات و اجرای طرح های پیش فروش و مالکیت زمانی و واگذاری واحدهای مسکونی از طریق فروش نقدی، اقسـاط،‌ اجاره به شرط تملیک و سایر عقود قانونی.
یانیه ماموریت و استراتژی شرکت پست الکترونیکی
مأموریت
شرکت نوسازی و عمران اکباتان در زمینه مطالعه، طراحی، سرمایه گذاری و ساخت ساختمان های با کیفیت و بطور خاص واحدهای مسکونی فعال است. در این راستا رویکرد مستمر شـرکت توسعه مدیریت دانش بنیان با رعـایت حقوق کلیه ذینفعان اصلی شرکت (سهامداران، کارکنان و مشتریان) به منظور دستیابی به رشد سـودآور، ارتقاء بهره وری، خلق پروژه های متمایز و مبتنی بر نیاز روز مشتریان می باشد.

ارزش های بنیادی

التزام به مدیریت کیفیت و معیارهای فنی و مهندسی در ارائه محصول به منظور صیانت از سرمایه های ملی و فردی و ایجاد محیط زندگی مطلوب برای مشتریان ارزشمند شرکت.
صداقت، امانت داری و پایبندی به اصول اخلاق حرفه ای.
مسئولیت پذیری در قبال مشتریان، جامعه و تلاش در حفظ محیط زیست.
تلاش در ارتقاء شرکت از طریق توانمند سازی کارکنان و بکارگیری اصول تعالی سازمانی.
توسعه فرهنگ کار تیمی و گروهی به منظور انجام کامل و بدون نقص تعهدات شرکت.
تلاش و تأکید بر نوآوری مستمر در کلیۀ فرآیند های عملیاتی شرکت و تشویق کارکنان به اهتمام در آن.
تصمیم گیری بر مبنای بررسی و تجزیه و تحلیل علمی داده ها و اطلاعات.
رعایت نظم و انضباط سازمانی.

چشم انداز

تبدیل شدن یه یک شرکت پیشرو در بازار ساختمان و مسکن و حضور اثرگذار در آن و خلق یک نام تجاری قابل احترام بر پایۀ ارزش های بنیادی شرکت.

اهداف و ماموریت ها

سرمایه گذاری در حوزه تولید انبوه مسکن از طریق تبدیل دارائی ها و افزایش نقدینگی.
برنامه ریزی و تامین منابع جهت اجرای پروژه های بزرگ تولید انبوه مسکن.
تحقیق در جهت بکارگیری فن آوری های جدید به منظور کاهش هزینه، سرعت در تولید، ارتقاء کیفیت و سود آوری بیشتر.
مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی بمنظور بهره برداری از توانمندی های آنان، جذب و تامین منابع مالی مستمر برای تداوم فعالیتهای اجرائی.
توجه ویژه به کسب سود و تامین درآمد پایدار برای حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره).
بهسازی ساختار سازمانی با توجه به اهداف و ماموریت های شرکت.
توسعه منابع انسانی و جذب نیروهای متخصص و کارآمد و آموزش حین خدمت کارکنان.
توجه به نوآوری و خلاقیت فردی.
بهبود الگوی معماری و ایمن سازی و افزایش عمر مفید مسکن.
ارتقاء مهارتهای فنی و حرفه ای و مدیریت عملیات ساخت.
انجام کلیه امور و فعالیت هایی که بطور مستقیم و یا غیرمستقیم برای تحقق اهداف و موضوع شرکت مجاز، لازم، مفید و مناسب بوده و یا در جهت تحقق آنها ضرورت داشته باشد.

استراتژی شرکت با توجه به اولویت ها

تأمین نقدینگی بالفعل و سرمایه گذاری در حوزه ساخت و ساز مسکن.
تبدیل دارائی ها به نقدینگی بمنظور تأمین سرمایه در گردش جهت تولید ساختمان و مسکن.
انجام پروژه های بزرگ با همکاری دیگر شرکتهای هم گروه و مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی جهت بهره برداری از توانمندی های آنان و جذب و تأمین منابع مالی برای تداوم فعالیت های شرکت.
حضور فعال در صنعت ساختمان و اجرای پروژه شاخص در امر تولید ساختمان و مسکن.
هماهنگی در پیشبرد و تحقق اهداف بنیاد مسکن.
استفاده از فناوری ها و روشهای پیشرفته و نو در صنعت ساختمان و بهره گیری از فناوری های سخت افزاری مناسب و روزآمد در اجرا و ساخت پروژه های ساختمانی با جهت گیری سبک سازی و ارتقاء استحکام بناها و کاهش منطقی متوسط هزینه های ساخت.
سازماندهی شرکت های کم بازده و زیان ده و تلاش جهت خارج شدن از این گونه شرکت ها
تقویت و ارتقاء سطح نظارت و کنترل شرکت های تابعه و بهره گیری از تکنیک ها و روش های نرم افزاری مناسب در مدیریت و کنترل پروژه ها و حداقل نمـودن فـرصت های از دست رفته در اجراء و بهره برداری از پروژه ها.
آموزش و ارتقاء مستمر مدیران و کارکنان در راستای تحقق اهداف.
افزایش سطح درآمدها و سوددهی مناسب به منظور افزایش حقوق صاحبان سهام.
استقرار و ارتقاء مستمر سیستم های فروش و خدمات پس از فروش پروژه های ساختمانی بمنظور تأمین حداکثر رضایت مندی مشتریان.
ایجاد اشتغال جهت اقشار مختلف جامعه.